کد خبر ۷۰۳ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵

بازدید مدیر عامل اتحادیه قرآنی قم از موسسه رهپویان سید الشهداء علیه السلام

حجت‌الاسلام والمسلمین امینی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت قم، صبح امروز، ۲۹ آبان‌ماه از مؤسسه آموزش عالی رهپویان سیدالشهدا(ع) بازدید کرد و ضمن دیدار با حمیده شریعتی نیاسر، قائم‌مقام رئیس مؤسسه و قدردانی از فعالیت‌های این مؤسسه، بر ترویج فرهنگ قرآنی در میان جوانان تأکید کرد و گفت: در این راستا شما می‌توانید برنامه‌های قرآنی خود را به اتحادیه قرآنی قم ارائه داده تا پس از بررسی برای اظهارنظر نهایی به اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌کل تبلیغات اسلامی قم ارسال شود و شما از طریق انجام طرح‌های مختلف بتوانید به ترویج فرهنگ قرآنی کمک کرده و کسب درآمد نیز داشته باشید.

وی با اشاره به اینکه باید به بعد اخلاقی دانشجویان نیز توجه شود و در این راستا مؤسسه سعی کند که از اساتید اخلاق حوزه علمیه بهره ببرد، ادامه داد: مؤسسه رهپویان سیدالشهدا(ع) می‌تواند اقداماتی در راستای جذب دانشجویان بین‌المللی داشته باشد تا بتوانیم قرآن را در سطح جهانی ترویج کنیم.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت قم با بیان اینکه اتحادیه در نظر دارد از مؤسسات قرآنی استان بازدید کرده و به دغدغه‌های آنان گوش فرا دهد، یادآور شد: اتحادیه قرآنی قم تمام توان خویش را در راستای رفع مشکلات و دغدغه‌های مؤسسات قرآنی استان به کار می‌گیرد.

حمیده شریعتی نیاسر، قائم‌مقام رئیس مؤسسه آموزش عالی رهپویان سیدالشهدا(ع) در ادامه اظهار کرد: این مؤسسه از سال ۱۳۸۲ با مجوز از ادراه‌کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان قم و سازمان دارالقرآن، فعالیت قرآنی خود را به‌عنوان مؤسسه تخصصی تفسیر و علوم قرآنی آغاز و اقدام به جذب قرآن‌آموزان کرد. همچنین این مؤسسه از سال ۱۳۹۲ به‌عنوان مؤسسه آموزش عالی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مجوز دریافت کرده و به جذب دانشجویان خانم در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق آزمون‌ سراسری سازمان سنجش، در راستای مباحث قرآنی و معارف اسلامی اقدام می‌کند.

وی با اشاره به اینکه برخی از دانشجویان به‌صورت مجازی آموزش می‌بینند، ادامه داد: هدف ما این است که خانواده‌های طلاب را در این مؤسسه جذب کنیم تا همراه همسران خویش در تبلیغ پاسخگوی سؤالات مردم باشند و بیشتر دانشجویان ما از خانواده‌های طلاب هستند؛ همچنین دوره‌های عمومی تفسیر و آموزش علوم قرآنی نیز در این مؤسسه برگزار می‌شود.

قائم‌مقام رئیس مؤسسه آموزش عالی رهپویان سیدالشهدا(ع) با بیان اینکه کتابخانه این مؤسسه بالغ بر هفت هزار کتاب دارد، یادآور شد: این مؤسسه آماده دریافت کتب هدیه برای تکمیل کتابخانه تخصصی علوم قرآنی، حدیثی و کلام است.

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی رهپویان سیدالشهدا(ع) به آدرس http://www.rahpooyan.ac.ir/ مراجعه کنند.